kansanmusiikki1
 

Toimitus ja aluetoimittajat

Päätoimittaja: Sauli Heikkilä lehti(at)kansanmusiikkiliitto.fi, puh. 045 6711868, Pieni Huone Oy, Halkosuontie 93 A, 00660 Helsinki

Taitto: Pieni Huone Oy, Sauli Heikkilä lehti(at)kansanmusiikkiliitto.fi

Ilmoitusmyynti: Päivi Ylönen-Viiri, Suomen Kansanmusiikkiliitto, puh. (09) 8731 320, toiminnanjohtaja(at)kansanmusiikkiliitto.fi

Osoitteenmuutokset ym.:  Suomen Kansanmusiikkiliitto, puh. (09) 8731 320, toimisto(ät)kansanmusiikkiliitto.fi

Aluetoimittajat:

Etelä-Hämeen Kansanmusiikin Ystävät
Aluetoimittaja: Helena Parkkonen, helena.parkkonen(ät)gmail.com, 044 0582278

Eteläpohjalaiset Spelit Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja: Timo Saarimäki, Yrjöntie 4, 60560 Halkosaari, puh. 050 5303 405, timo.saarimaki(at)gmail.com

Hämeen Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja: Elina Vainikka, 044 3430 774, ellu.vainikka(ät)gmail.com

Itä-Savon Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja:  Veli-Matti Kähmi, Vanhatie 254, 58550 Putikko, 0400 501 373, velimatti.kahmi(ät)gmail.com

Kainuun Kansanmusiikkiyhdistys, Kaikamu
Aluetoimittaja: Pekka Huttu-Hiltunen, Petranpolku 3, 88900 Kuhmo, 044 250 1395, pekka.huttu-hiltunen(ät)runolaulu.fi

Kaustisen pelimanniyhdistys
Aluetoimittaja: Elina Havia, Rantatie 83, 69600 Kaustinen, puh. 040 7321038, eljarvel(ät)gmail.com

Keski-Suomen Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja: Antti Sulin, info(ät)kskmy.fi

Kymenlaakson Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja: Nimitetään pian

Kymenlaakson pelimannikuoro ja -orkesteriyhdistys
Aluetoimittaja: Riitta Riihelä, Lappeenrannantie 495, 49730 Muurikkala, puh. 0400 346 545, riitta.riihela(ät)pp.inet.fi

Lapin Kansanmusiikki ry
Aluetoimittaja: Katri Kittilä, katrikit(ät)gmail.com, 050 353 5981

Pohjois-Karjalan Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja: Ari Tarkiainen, puh. 050 4000184, tarkiainenari(ät)gmail.com

Pohjois-Pohjanmaan Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja:  Esko Holappa,  Pyhäjärventie 424,  86810 Pyhäjärvi, puh. 0400 226172, eskojuhani.holappa(ät)gmail.com

Pohjois-Savon Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja: Seppo Kononen,  puh. 050 5461317,  seppo.kononen(ät)savonsanomat.fi

Satakunnan Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja: Leena Kivi, leena.kivi(at)evl.fi

Suomen Huuliharpistit
Aluetoimittaja: Jorma Mäkinen, jorta.makinen(ät)gmail.com

Suomen Sahansoittajat
Aluetoimittaja: Sami Tupala,  puh. 050 570 1299, sami.tupala(ät)kotikone.fi

Truba ry
Aluetoimittaja: Saana Pulkkinen, trubary(ät)gmail.com, saanapulk(ät)gmail.com

Uudenmaan Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimittaja: Anja Hinkkanen, 0500 850788, anja.hinkkanen(ät)gmail.com

Varsinais-Suomen Kansanmusiikkiyhdistys
Aluetoimitaja: Veikko Lahtinen, veikkoa.lahtinen(ät)gmail.com

Ylä-Savon Pelimannit
Aluetoimittaja: Pertti Malinen, malipe2(ät)luukku.com

Painopaikka: PunaMusta Forssan yksikkö