kansanmusiikki1
 

Toimitus ja aluetoimittajat

Päätoimittaja: Sauli Heikkilä lehti(at)kansanmusiikkiliitto.fi, puh. 045 6711868, Pieni Huone Oy, Halkosuontie 93 A, 00660 Helsinki

Taitto: Pieni Huone Oy, Sauli Heikkilä lehti(at)kansanmusiikkiliitto.fi

Ilmoitusmyynti: Päivi Ylönen-Viiri, Suomen Kansanmusiikkiliitto, puh. (09) 8731 320, toiminnanjohtaja(at)kansanmusiikkiliitto.fi

Osoitteenmuutokset ym.:  Suomen Kansanmusiikkiliitto, puh. (09) 8731 320, toimisto(ät)kansanmusiikkiliitto.fi

Aluetoimittajat:

Etelä-Hämeen Kansanmusiikin Ystävät
Aluetoimittaja: Raimo Salmela,  Kirkolantie 54,  17450 Iso-Äiniö, puh.0440 312214, raimo.salmela(at)elisanet.fi

Eteläpohjalaiset Spelit Kansanmusiikkiyhdistys, www.spelit.fi
Aluetoimittaja: Timo Saarimäki, Yrjöntie 4, 60560 Halkosaari, puh. 050 5303 405, timo.saarimaki(at)nic.fi

Hämeen Kansanmusiikkiyhdistys, hameenkansanmusiikkiyhdistys.fi
Aluetoimittaja: ilmoitetaan myöhemmin

Itä-Savon Kansanmusiikkiyhdistys, pelimanni.net/ispelimannit
Aluetoimittaja: Raili Pulkkinen, Porkalantie 126, 58580 Vuoriniemi, 050 339 32 33, raili.pulkkinen40(at)gmail.com
Aluetoimittaja:  Veli-Matti Kähmi, Vanhatie 254, 58550 Putikko, 0400 501 373, velimatti.kahmi(ät)gmail.com

Kainuun Kansanmusiikkiyhdistys, Kaikamu, www.kaikamu.fi
Aluetoimittaja: Pekka Huttu-Hiltunen, Petranpolku 3, 88900 Kuhmo, 044 250 1395, pekka.huttu-hiltunen(ät)runolaulu.fi

Kaustisen pelimanniyhdistys, yhdistyksen, kaustisenpelimanniyhdistys.blogspot.fi, facebook-sivu
Aluetoimittaja: Elina Havia, Rantatie 83, 69600 Kaustinen, puh. 040 7321038, eljarvel(ät)gmail.com

Keski-Suomen Kansanmusiikkiyhdistys,  www.kskmy.fi
Aluetoimittaja: Antti Sulin, info(ät)kskmy.fi

Kymenlaakson Kansanmusiikkiyhdistys,   www.kymenkamu.com
Aluetoimittaja: Jouni Sjöblom, Tuomivaarantie 17, 45100 Kouvola, puh. 040 553 0336, jouni.sjoblom(at)pp.inet.fi

Kymenlaakson pelimannikuoro ja -orkesteriyhdistys
Aluetoimittaja: Riitta Riihelä, Lappeenrannantie 495, 49730 Muurikkala, puh. 0400 346 545, riitta.riihela(ät)pp.inet.fi

Lapin Kansanmusiikki ry
Aluetoimittaja: Katri Kittilä, katrikit(ät)gmail.com, 050 353 5981

Pohjois-Karjalan Kansanmusiikkiyhdistyspelimanni.net/pkpelimannit, pelimanni.fi/?page_id=364
Aluetoimittaja: Ari Tarkiainen, puh. 050 4000184, tarkiainenari(ät)gmail.com

Pohjois-Pohjanmaan Kansanmusiikkiyhdistys, www.ppkyhdistys.net
Aluetoimittaja:  Esko Holappa,  Pyhäjärventie 424,  86810 Pyhäjärvi, puh. 0400 226172, eskojuhani.holappa(ät)gmail.com

Pohjois-Savon Kansanmusiikkiyhdistys, www.savonpelimannit.net
Aluetoimittaja: Seppo Kononen,  puh. 050 5461317,  seppo.kononen(ät)savonsanomat.fi

Satakunnan Kansanmusiikkiyhdistys,www.facebook.com/satakunnankansanmusiikkiyhdistys?fref=ts
Aluetoimittaja: Leena Kivi, leena.kivi(at)evl.fi

Suomen Huuliharpistit, www.suomenhuuliharpistit.fi
Aluetoimittaja: Jorma Mäkinen, jorta.makinen(ät)gmail.com

Suomen Sahansoittajat, www.suomensahansoittajat.net
Aluetoimittaja: Sami Tupala,  puh. 050 570 1299, sami.tupala(ät)kotikone.fi

Truba ry www.facebook.com/trubary, trubary(ät)gmail.com
Aluetoimittaja: Laura Suurla, laura.suurla(ät)kpkonsa.fi

Uudenmaan Kansanmusiikkiyhdistys,www.uudenmaankamu.net, www.facebook.com/Uudenmaan-Kansanmusiikkiyhdistys-ry-180536085441658/timeline
Aluetoimittaja: Anja Hinkkanen, 0500 850788, anja.hinkkanen(ät)gmail.com

Varsinais-Suomen Kansanmusiikkiyhdistys, www.vskamu.fi
Aluetoimitaja: Veikko Lahtinen, veikkoa.lahtinen(ät)gmail.com

Ylä-Savon Pelimannit, www.savonpelimannit.net
Aluetoimittaja: Pertti Malinen, malipe2(ät)luukku.com

Painopaikka: Forssan Kirjapaino Oy